Nüüd on lapse lihaskond juba pööramise, pivoteerimise, roomamise ja käputamisega nii tugevaks treenitud, et on aeg hakata harjutama püsti tõusmist ja seismistasakaalu.
1. Õpime tõusma püsti toe najal.
Laps seisab põlvitusseisus, aita tal keharaskus viia ühele kehapoolele, oota, kui laps viib ise ühe jala ette, täistallale või aita tal viia. Aseta oma käsi lapsele põlvele või säärele ja aita tõusta püsti
2. Õpime kükitama.
Põlvita lapse selja taga, aseta oma käed lapse puusale ja liigu Kätega taha alla suunates laps esialgu istuma oma põlvedele hiljem juba kükki.
Laps kükitab, aseta oma käed põvedele vii keharaskus oma kätega lapse pöia eesosale ja siis tagasi täistallale. Võid asetada ette mõne toreda mänguasja, et laps liiguks ise aktiivselt ette
3. Õpime seismist ja tasakaalu
1. Laps seisab toe najal. Paku talle huvitavat mänguasja eri suundadest ja kõrgustelt, meelitades teda haarama ja kehaasendit muutma.
2. Laps seisab seljaga sinu poole, hoia teda puusadest. Vii keharaskust kord paremale siis vasakule jalale. Jälgi, et laps toetab korralikult täistallale, et keharaskus oleks viidud ka pöia siseservale. Seejärel proovige astuda paar sammu ette ja siis tagasi. Võid lugeda kaasa rütmisalmi.
3. Aseta mänguasi diivani või laua ühte serva, meelita teda liikuma külgsammudega
4. Laps seisab seljaga sinu poole. Aseta üks käsi puusale ja teisega painuta ühte jalga põlvest. Kanna keharaskust külgsuunas nii paremale kui vasakule. Korda harjutust teise jalaga.
Video kodus võimlemiseks leiad siit: https://www.aktiivnelaps.com/product-page/kodune-v%C3%B5imlemine-10-12-kuusele-beebile

Comments